Modernsed aiamajad – trendikas elustiil

Modernsed aiamajad – trendikas elustiil

Kas üks aiamaja võib mõjutada meie elustiili? Mida üldse “trendikas elustiil” endast kujutab? Lihtsat üldistavat vastust sellele pole, sest tänapäeval hinnatakse kõiges individuaalsust. Küll võib küsida: millised on need inimesed, kelle eluviisi võib nimetada trendikaks? Edukad inimesed on peaaegu alati individualistid. Nad julgevad minna oma teed, seljatavad kõik takistused ja muudavad maailma.

Edukad ettevõtjad, kes on nullist üles ehitanud globaalse haardega firmad, alustasid mingi hetk kuskil väikses toanurgas. Kui seal jäi ruumi väheks, siis leidsid nad kiiresti võimaluse, kuidas kitsikusest välja tulla. Alati on võimalik ehitada või osta uue elamu, aga palju lihtsam oleks kasutada juba olemasolevat ruumi, näiteks aeda ja ehitada sinna vajalikus suuruses garaaži või aiamaja.

Miks mõjuvad modernsed aiamajad niivõrd esinduslikult?

Aiamaja24 modernsed majad väljendavad oma disaini kaudu moodsat, enesekindlat ja praktilist suhtumist: aiamaja ei ole lihtsalt mingi puidust hütt, kus asuvad labidad ja rehad, vaid on esinduslik hoone, mis pakub kaasaegsele inimesele maksimaalselt võimalusi, et tagada tänapäeva standarditele vastav elustiil.

Majade disainis on lähtutud kasutusmugavusest. Modernsete aiamajade arhitektuuris pole ühtegi elementi, mis oleks vaid silmailuks mõeldud. See kaasaegne minimalism, mis kasvas välja Bauhaus stiilist, tingib, et modernsed aiamajad ei näe mitte ainult elegantsed välja, vaid nad esindavad trendikat, eesmärgipärast ja tõhusat elustiili. Nad justkui kiirgavad endast välja efektiivsust, isegi kui vaataja ei loo sellega teadlikku seost. Kaasaegne aiamaja on oluline element aiakujunduses: tal on suur panus aia kui terviku üldmuljele, ta muudab aia kultiveeritud eluruumiks.

Modernsed aiamajad – trendikas

Kuidas kasutatakse modernseid aiamaju?

Sellele küsimusele on sama raske lühidalt vastata kui küsimusele trendika elustiili kohta. Võib-olla oleks parem küsida: mis kasutusvõimalusi nad pakuvad, mis on nende funktsionaalsus?

Kaasaegsed aiamajad on majad kõige traditsioonilisemas mõttes, st hooned, kus võib elada, neid saab kasutada külalistemajana või suvilana.

Sageli on modernsetel aiamajadel suured, teinekord lausa maast laeni aknad. Päevavalguse optimaalne ärakasutamine on sisekujunduses alati oluline faktor. See parandab igasuguse töö efektiivsust, kuid on loomulikult abiks ka paljude vaba aja tegevuste puhul. Tänu topeltklaasidele pole hoolimata avaratest akendest märkimisväärset soojuskadu siseruumides.

Tänu ohtrale päevavalgusele on majasid võimalik kasutada näiteks kontoriruumidena, töökodadena, näituseruumidena, stuudiotena, klassiruumidena ja otse loomulikult vaba aja veetmiseks.

Kas moderne aiamaja oleks mõttekas valik aednikule?

Traditsioonilisemaid aiamajasid kasutatakse sageli mitte ainult aiatööriistade ja -materjalide ladustamiseks – selleks sobivad samahästi lihtsad kuurid, vaid ka aedniku olmeruumina.  Terrassidega aiamajad võimaldavad lõõgastavate puhkepauside ajal nautida kaunist vaadet aiale. Aiandushuviliste jaoks oleks parim valik moderne aiamaja integreeritud kuuriga. Taolistes majades on ühe katuse all 2 eri funktsionaalsusega ala: praktiline panipaik tööriistade jaoks ning korras ja puhas eluruum. 

Modernsete aiamajade valgusküllad siseruumid on ideaalsed iga aedniku jaoks, kes soovib talvisel ajal hoida aiamajas külmatundlikke rohelisi taimi või külvab juba varakevadel mulda tomatitaimi, tšillisid ja baklažaane.

Modernsed aiamajad

Modernsed aiamajad – individuaalsed värvilahendused

Modernsete aiamajade kaasaegne disain tuleneb nende konstruktsioonist. Maja seinad on naturaalsest puidust, mis jätab koduomanikule on vabad käed värvilahenduste osas nii siseruumides kui väljas. Heledat puitu saab kombineerida tumedate värvitoonidega, selliste kontrastide abil saab soovi korral esile tõsta üksikuid elemente. Naturaalse puiduga sobivad hästi kokku mustad või valged toonid, kuid loomulikult võib maja olla ka erksat värvi või lausa kirju. Lõppude lõpuks on vaja puitpindasid töödelda nagunii ja selleks sobib värvimine väga hästi. Populaarsed ja efektsed kujunduselemendid nii majas sees kui väljas on kivi- ja metallfiguurid ja loomulikult vesi, näiteks purskkaevude või akvaariumide näol.

Puit kui ehitus- ja soojustusmaterjal

Modernses stiilis aiamajades tihtipeale elatakse — vähemalt ajutiselt. Olenemata hoone kasutuseesmärgist veedavad inimesed seal tavaliselt piisavalt kaua aega, et külmemate ilmade puhul on vaja maja mingil kombel kütta. Siinkohal kerkib taas esile puidu kui ehitusmaterjali praktilisus. Kvaliteetne puit – näiteks meie kasutame põhjamaise päritoluga kuuske – ei ole mitte ainult tugev, ilmastikukindel ja vastupidav ehitusmaterjal, vaid ka suurepärane looduslik isolatsioonimaterjal. 70mm paksune puidust sein pakub samaväärset soojusisolatsiooni nagu 42cm paksune kivisein. Kui köetav periood on pikem,  siis on mõttekas kasutada ka täiendavat soojustust. Kõikide meie majamudelite juurde on võimalus osta kaasa soojustuspakette põrandate ja lagede jaoks — 2 piirkonda, kus täiendavast isolatsioonist on eriti palju kasu. 

Järeldus:  Kaasaegne inimene on tegus ja nõudlik ning modernses stiilis aiamaja pakub oma funktsionaalsusega talle ideaalseid võimalusi eneseteostamiseks, olles samal ajal esindusliku välimusega ja trendikas eluase.  Aiamaja on ajakujunduses üks keskseid kujunduselemente ja muudab aia kultiveeritud eluruumiks.

Lisa kommentaar