Aiamajad

Üks korralik aiamaja on hea põhjus veetmaks rohkem aega oma armastatud koduaias. Tõsistele aiaelu sõpradele Eestis pakume just meie parimat valikut stiilsetest ja moodsatest aiamajadest. Lisaks saate meilt kliendisõbraliku ja professionaalse teeninduse, parima hinna ja kvaliteedi suhte ning mugava aiamaja transportimise koju kraanaga veoautol. Kõik meie aiamajad on tehtud põhjamaisest kuusest ning kõigile aiamajadele kehtib 5-aastane garantii. Küsimuste puhul võtke julgesti meiega ühendust, hea meelega anname nõu ja aitame Teil valida just Teile sobivaima aiamaja.

Näitan 1–36 leitud 208 vastusest

Milleks osta aiamaja?

Meie kliendid kasutavad aiamajasid paljudel erinevatel otstarvetel. Enamlevinumad on suveköök ja söögituba koos grillimisnurgaga, aiakontor, külalistemaja, puhkemaja ja suvine elutuba aias, piljardimaja, lauatennise ruum, personaalne treeningsaal aias ja palju muid lahedaid kasutusi, mis kõik aitavad mitmekesistada teie tööpäevale järgnevat jõudeaega ja meelelahutust oma koduaias koos pere ja sõpradega.

Parima tulemuse saamiseks soovitame teha väike perekeskne nõupidamine ja võtta arvesse kõigi liikmete mõtted ja ettpanekud, nii saate täpsema arusaama vajalikust suurusest ja kindlasti palju häid ideid. Aiamaja24 suur valik, mis koosneb üle 100 erineva disaini, suuruse ja funktsioonidega puidust aiaehitisest, teeb sobiva aiamaja valimise põnevaks ja meeleolukaks.

Milline on õige seinapaksus minu aiamajale?

Maja otstarve, aia suurus ja eelarve on reeglina kolm peamist kriteeriumi, mis mõjutavad ostetava aiamaja suurust. Mida suurem on maja seda suurem peab olema ka seinapaksus, et tagada aiamaja stabiilsus, ohutus ja pikk eluiga.

Aiamajade enimlevinumad seinapaksused on 28mm, 40mm, 44mm, 50mm ja 70mm.

28mm seinapaksus sobib hästi väiksematele kuni 7-8 m2 hooajalistele aiamajadele ja aiakuuridele. Need on reeglina 2 x 2 m, 2 x 2,5 m ja 2 x 3 m välismõõtmetega aiamajad ühe punni ja soonega seinaprussidest. Sellise suhteliselt õhukese seinaga aiamajadel on lühem eluiga, väiksem vastupidavus ning suurem ilmastiku mõju maja sisetemperatuurile. Teisest küljest on õhema seinaga aiamaja tootmiseks kasutatud vähem puitu ja sellest tulenevat hinnavahet märkate kindlasti maja hinnasildil.

Meie soovitame ja kasutame enamaltjaolt siiski 40mm paksuseid seinaprusse väiksemate ja keskmise suurusega suvemajadele. Sarnaselt 28mm aiamajadele on ka 40mm majade komplektis ühekordselt klaasitud uksed ja aknad, kuid tunduvalt paksem sein ning kahe punni ja soonega seinaprussid annavad märkimisväärselt tugevama ja vastupidavama tulemuse. Lisaks on 40mm seinaga aiamajadel komplektis metallist vardad, mis sisestatakse läbi terve seina kõigis neljas nurgas  ja see omakorda suurendab veelgi ehitise tugevust ja stabiilsust. Ostes 40 mm paksuse seinaga 3 x 3 m, 3 x 4 m ja isegi 3 x 5 m aiamaja, võite olla kindel tema vastupidavuses ja pikas elueas.

44mm ja 50mm paksuste seinaprussidega aiamajad on meie hinnangul parim valik. Lisaks sellele, et need 10-25 ruutmeetrise pinnaga aimajad on tugevad ja vastupidavad, kuuluvad topeltklaasitud pakettaknad ja -uksed maja baashinda. See omakorda muudab aiamaja tunduvalt ilmastikukindlamaks. Lisades aiamajale veel kivivillast põrandasoojustuse ja lisaks veel laesoojustuse ning kasutades minimaalset kütet, saate kasutada aiamaja varakevadest kuni hilissügiseni.

Väga suured aiamajad ja puitmajad nõuavad väga tugevaid ja paksusid seinaprusse. 70mm seinaprussid võimaldavad ehitada 5 x 6 m, 6 x 6 m, 5 x 7 m, 5 x 8 m välismõõtudega aiamajasid ja isegi suuremaid.

Kui plaanite koduaeda aiamaja kuhu mahuks täismõõtmetes snuukri laud, piisavalt suurt aiamaja lauatennise mängimiseks või mõnda muud tegevust, mis nõuab palju ruumi, siis 70mm seinapaksusega puitmajad on just Teile. Kõigil 70mm seinapaksusega aiamajadel on komplektid eriti vastupidavad ja tugevad 28mm põrandalauad ja 92mm vundamenditalad.

Kokkuvõtvalt soovitame pöörata suurt tähelepanu aiamaja seinapaksusele, sest sellest sõltub aiamaja stabiilsus, ohutus, ilmastikukindlus, eluiga ja loomulikult ka hinnatase.

Kas ma soovin kasutada oma aiamaja vaid suvekuudel või pikemalt?

Meie puidust aiamajad ei ole Eesti kliimas päris aastaringseks kasutamiseks, kuid ostes alates 44mm seinapaksuse ning topeltklaasitud pakettakende ja -ustega maja ning soojustades põrandad ja laed pikeneb kasutusaeg varakevadest kuni hilissügiseni. Külmemate ilmade jaoks oleks vajalik soetada soojapuhur või mõni muu lihtsam kütteseada.

Selle juures tasub teada, et kulutused soojustamismaterjalide peale on pea olematud võrreldes maja hinnaga. Keskmise suurusega aiamaja soojustamiseks vajaliku kivivillaplaadid ja tuuletõkkekanga saate ostetud paarisaja eurose kuluga. Meie arvates on aiamaja põranda ja lae soojustamine igati soodne ja mõistlik investeering.

Ennem maja ostmist veenduge, et soovitud mudelil oleksid komplektis topeltklaasitud uksed ja aknad.

Millise disainiga aiamaja osta?

Meie kogemuse põhjal otsivad osad kliendid omale aiamaja, mis sulanduks kokku kodumaja stiiliga ja teine osa kundesid, kes sellele tähelepanu väga ei pööra. Meie arvamuse kohaselt loob puidust aiamaja igal juhul teatud kontrasti teie koduaias, mistõttu meie soovitame osta just enim meeldiva aiamaja. Aiamaja24 valikust leiate piisavalt suure valiku klassikalisi viilkatusega aiamaju ning loomulikult eriti suures koguses kaasaegseid modernse Hansa24 disainiga aiamajasid.

Kas ma saan osta aiamaja just mulle sobiva suuruse ja väljanägemisega?

Suurem osa meie kundesid leiab omale sobiva ja meelepärase aiamaja meie rikkalikust valikust. Aga on hea teada, et pea kõigile standardmudelitele on võimalik teha muudatusi, nii et lõpptulemusena sobiks aiamaja ideaalselt teie koduhoovi ja väljanägemine vastaks täpselt teie ootustele. Enamlevinumad muudatused on aiamaja välismõõtmete suurendamine või vähendamine, seinapaksuse suurendamine, akende ja uste asukoha muutmine, samuti akende ja uste arvu ning tüübi muutmine ning näiteks terrassi või veranda asukoha ja mõõtude muutmine.

Need niinimetatud erimajad vastavalt kliendi soovile maksavad küll 10-15% võrra rohkem kui analoogsed standardmaja ning samuti on tootmisaeg 2-3 nädala jagu pikem, kuid lõpptulemusena ostate just teie aeda ning teie maitsele ja soovile vastava aiamaja.

Millised on puidust aiamaja eripärad? Kuidas kanda head hoolt oma aiamaja eest?

Kõik meie aiamajade puidust komponendid on tehtud põhjamaisest kuusest ja on keemiliselt töötlemata, väljaarvatud sügavimmutatud vundamenditalastik.

Puidust aiamajadel on teatud omadused, mida on ostjal kasulik teada:

  • Puit on looduslik materjal, mistõttu kuivamisest tekkinud pragusid, oksakohti, tooni erinevusi ja muid puidule iseloomulikke omadusi ei ole võimalik vältida.
  • Hea ventilatsioon ja niiskuse vältimine on parim viis puidu kaitsmiseks ning tagab tema pikaajalise eluea.
  • Kata aiamaja kaitsevärvi või puidukaitselasuuriga võimalikult kiiresti pärast kokkupanekut.
  • Puitmajale on omane niiskusest, temperatuurist ja muudest ilmastikuoludest tingitud paisumine ja kokku tõmbumine. Need protsessid on tavalised esimese aasta jooksul pärast aiamaja püstitamist. Tagamaks uste ja akende veatu toimimise, on aeg-ajalt vajalik nende seadistamine.
  • Nagu mistahes materjalist ehitatud aiamajal on ka puitmaja ehitamiseks ülimalt oluline kandev ja loodis vundament. Väiksemad aimajad võib püstitada fibo-plokkidele ning keskiste ja suuremate aiamajadele soovitame betoonplaati või pisut vähem kulukaid post- ja lintvundamenti. Samuti sobivad enamustele aiamajadele kruusa ja liiva peale laotud tänavakivid.

Kas ehitada ise või tellida aiamaja koos kokkupanekuga?

Inimestele, kes omavad mõningast kogemust ehitamises või vähemalt saavad hakkama mööbli kokkupanekuga ja pisut keerulisemate töödega, on suurema osa aiamajade kokkupanemine jõukohane. Iga majaga on kaasas detailne plaan, mis näitab kuhu iga komponent läheb ning üldine puitmaja kokkupanemise juhend.

Maja paigaldamisel vajate järgmisi tööriistu: käsisaag, kruvikeeraja, akutrell, haamer, lood, mõõdulint, puur, nuga, tangid ja redel.

Juhul kui Teil puudub igasugune varasem kogemus ning te pole päris veendunud, et saate hakkama aiamaja kokkupanekuga, soovitame kaasata vähemalt ühe kogemuste ja teadmistega inimese või tellida meilt aiamaja koos kokkupanekuga.

Hea ülevaate saamiseks ning otsuse tegemiseks soovitame vaadata meie 20-minutilist detailset videot aiamaja ehitamisest.

Miks osta aiamaja just Aiamaja24-st?

Hansa24 Group OÜ on puhtalt aiamajadele spetsialiseerunud firma. Puidust aiamajade disainimine, tootmine, müük ja tarnimine on meie ainus tegevusala. Me ei müü kolmandate osapoolte toodetud aiamajasid ja seepärast kontrollime tervet tsüklit algusest lõpuni. Sellega tagame tippkvaliteedi, soodsa hinna ja eriti professionaalse teeninduse ja nõustamise oma klientidele.