10 enamlevinud moodust aiamaja kasutamiseks

Teil võib tekkida mõte ehitada oma elumaja ruumilaiendusena aeda majake või paviljon, garaaž või mõni muu puitehitis. Soovime tutvustada teile 10 parimat varianti, milleks aiaehitist kasutada saab, samuti pakkuda välja ideid, kuidas võiks aiahoone rikastada teie igapäevaelu ning kuidas kavandada uue ehitise suurust ja sisseseadet nii, et see mitte ainult ei täidaks algselt teie mõtetes mõlkunud otstarvet, vaid sobiks ka erinevateks vajadusteks, mis võivad tekida tulevikus.

Nihe kasutusotstarbes juhtub üsna sageli. Nii võib aiamajake olla teie “aianduskeskus”, kuid mõne aja pärast olete selles nii hõivatud kontoritööga, et aiandus on sootuks tahaplaanile jäänud. Sel juhul võite olla rõõmus, et olite valinud aiamajakese kahe suure kena akna ja puitpõrandaga, sest tahate nüüd paigutada siia laua ja mõned vajalikud seadmed, et nädalalõppudel kontoritööd teha. See on vaid üks näide.

Kirjeldame nüüd lühidalt aiaehitiste 10 levinuimat kasutusotstarvet.

1. Aiamaja on ideaalne aianduskeskus

Aiamaja pole ainult hädavajalik kuiv ja turvaline panipaik aiatööriistadele, kaasa arvatud kallimad elektritööriistad – ainuüksi sel eesmärgil sobib iga odav kuur – siin võib väikesel terrassil olla ka mugav lamamistool, kus võite puhata ja oma kätetööd imetleda, käes tass teed, mis on keedetud väikesel pliidil selles samas majakeses.

Siin võib olla valamu ja veevärk kätepesuks ning voolik kummikute pesemiseks, siin võivad seista külvikastid seemnetega, mida soovite idandada varjulises kohas.

Veidi soojustust pakub võimaluse kasutada ehitist ka külmematel aastaaegadel, näiteks saate siin lihtsa elektrilise külmavalvuri kaasabil talvitada külmakartlikke taimi.

2. Aiamaja on ideaalne aiapidude keskus

Ja nüüd olemegi jõudnud lisavõimaluste juurde: ükskõik kas kasutate oma aiamajakest seoses aiatöödega või mingil muul otstarbel, millest me pärastpoole räägime – sõpradele ja perele korraldatud aiapidu on alati vahva üritus olgu suvel või talvel.

Iga aiapeo puhul on hea, kui on võimalus valida, kas viibida väljas või sees. Aiamajas võib paviljonis võib hoida toite ja jooke, salvrätte ning pestavaid sööginõusid. Seal võib olla valamu kätepesuks ja jäätmenõu, ja majakesest võib saada elektrit muusika mängimiseks. Igatahes teeb selline ehitis asjad palju kergemaks iga peo puhul.

3. Kontor aiamajas on rahulik töökoht

Ükskõik milline kodukontor peaks alati olema võimalikult kaugel perekonna igapäevamelust, mängivatest lastest ning uksekella helistavatest posti- või müügimeestest. Kui teete kõik õigesti, võite endale ilusas looduslikus aias luua vaikse töötamiskoha, mis suurendab teie motivatsiooni, sütitab loovuse ja võimaldab tööle keskenduda.

Soojustus ja kütteseadmed võimaldavad luua koguni polüfunktsionaalse ruumi, näiteks külalistetoa või ajutise magamistoa ajaks, mil teie abikaasa peaks vajama veidi suuremat distantsi.

4. Külalistemaja aias võib kasutada nii isiklikul kui ärilisel otstarbel

Aiamaja, kus on valamu või isegi dušš, elementaarne küte ja paar voodit, võib ära kuluda pärast pidu sõprade ja alkoholiga, sest küsimus: “Kes juhib?” saab siis väga lihtsa vastuse: “Mitte keegi! Me magame külalistemajas!”

Selline mugav võimalus lahendab pea iga peo puhul tekkiva tõsise probleemi. Enamgi veel – tänapäeval on palju võimalusi niisugune külalistemaja näiteks interneti kaudu välja üürida ja ühtlasi saada nõnda tuttavaks kenade inimestega.

5. Lastetuba aiamajas võib vähendada pingeid teismeliste järeltulijatega

Teismelised tahavad sageli veeta oma aega nii kaugel vanematest kui võimalik isegi siis, kui nad pole veel küllalt vanad, et täielikult välja kolida. Seega on üsna paljud aiamajad nagu lastetoad, kus nooruk saab kujundada oma isikliku ruumi, ilma et peaks kartma, et vanemad suvalisel hetkel uksest sisse astuvad.

Eeltingimusteks on korralik soojustus ja küte ning loomulikult vesi ja elekter. Elumaja tagaukse võti võimaldab vajaduse korral kasutada vannituba ja kööki.

6. Aiaehitist võib kasutada töökojana

Siiski pole aiamaja eelistatuim aiaehitis, mida töökojana kasutatakse. Puitgaraaž võib pakkuda aiamajakese kõiki eeliseid, lisaks on siin suur ühe- või kahepoolne uks, mis võimaldab suuremaid masinaid, materjale ja valmistooteid hõlpsasti sisse tuua või välja viia. Suur uks on hea ka kiireks ventilatsiooniks, mis võib olla vajalik pärast palju tolmu või suitsu tekitavat tööd.

Seegi on näide kasutusotstarbe arengust, kui ruum, mis oli kavandatud polüfunktsionaalseks kasutuseks, sealhulgas tööriistade hoidmiseks, muutub ruumiks, kus need tööriistad ka tööle pannakse.

7. Aiaehitis pakub hädavajalikku ladustamisruumi

Pärast aastakümneid asjade, mööbli, kõiksugu seadmete ja muu kraami ostmist on paljud majapidamised asjadega lausa üle ujutatud. Veel korralike esemete või täiesti töötavate seadmete puhul ei raatsi omanik neid ju lihtsalt visata. Seega võimaldavad aiaehitised hoida kindlas kohas mitte ainult tüüpilisi aiaga seotud esemeid nagu aiatööriistad või aiamööbel, vaid ka muid asju, mis on liiga head äraviskamiseks. Aiamajas või -onnikeses võivad need oodata järgmist väljamüüki või et ilmub kohale näiteks sõber, kes vajab justnimelt seda asja.

8. Mitmeotstarbelisus on enamike aiaehitiste puhul tavaline

Majake aias – nagu mistahes muu aiaehitis, palkonn, aiapaviljon – esindab võimalusi. Need ehitised annavad perele lisaruumi ja olgu sel ehitisel siis kindel otstarve või mitte, tarvis läheb seda alati, sest kui te ei ela just 20 toa ja kolme vannitoaga lossis, tervitate te alati lisaruumi, mida saab edasi arendada nii, et see pakub täiendavaid võimalusi ja parandab elukvaliteeti.

Ükskõik kas kasutate seda mediteerimiseks või kontorina, väikese firma asutamiseks või vana mööbli hoidmiseks – aiamaja on investeering, mis tasub teile lisaruumi näol ja rikastab teie elu.

9. Kunstnikud leiavad aiamajakeses inspireeriva ateljee

Sageli on aeda ehitatud paviljonid, majakesed ja palkonnid väga dekoratiivsed. Stiilselt möbleeritud maalilised ehitised aias võivad olla kirjanike, luuletajate, kujurite ja teiste kunstnike ateljeedeks. Võite seal mitte üksnes leida inspiratsiooni ja luua taieseid, vaid ka võtta vastu loovinimestest külalisi jooma pärastlõunateed või korraldada boheemlasliku õhtuse koosviibimise.

Paljud leiavad oma aiamajakeses ilu, millist nad ei leia üheski toas elumajas, nad on pühendunud selle veelgi kaunimaks muutmisele ja kutsuvad sinna meeleldi oma sõpru.

10. Meditatsioon, jooga, qi gong ja lõõgastumine puidust aiamajakeses kesk kaunist lopsakat aeda

Majake aias on ideaalne koht regulaarseks mediteerimiseks. Paljud hakkavad tegelema jooga või meditatsiooniga, sest nende arvates mõjub see hästi tervisele ja sisemisele rahule, muudab nad erksamaks ja teadlikumaks ning parandab enesevalitsemist. Ometigi jätavad mitmed neist mingil ajal asja katki, sest neil pole kannatust, nad arvavad, et ehk on see lihtsalt ajaraisk või siis olid neil ebarealistlikud ootused.

Tegelikult on mediteerimine seda efektiivsem, mida kauem te sellega sihikindlalt tegelete. Üks nipp, mis aitab selle juurde jääda, on teha sellest väike tseremoonia. Looge mõnus igapäevane rutiin, valmistage ette eriline koht, kus tunnete ennast turvaliselt ja mugavalt ning keegi teid ei seda.

Aiamaja, mille aknast avaneb vaade rohelusele, on vaimseteks harjutusteks ideaalne koht, mis mitte ainult ei hoia teid motiveerituna, vaid ka paneb teid lausa igatsusega ootama oma igapäevast rutiini.

Kokkuvõtteks: See kirjutis on kümnest kõige enam levinud viisist, milleks kasutatakse aiaehitisi – aiamajad, paviljonid, garaažid ja lehtlad.

Lisa kommentaar