Puidust aiakuurid ja töötoad

Puidust aiakuurid

Aiatööriistad, grillid, aiamööbel, rattad ja muu spordivarustus on kõige üldlevinumad esemed aedades, mis vajavad hoiustamist. See tarvilik kraam tahab turvalist panipaika, eriti kui nad ei ole aktiivses kasutuses või ootavad parasjagu oma hooaega.

Puidust kuur on sellele murele stiilne lahendus. Puit-rattakuur, laoruum või töötuba on iga aia hindamatu osa ning te võite muuta ta omanäoliseks nii seest kui väljast just täpselt oma lemmikvärvide ja katuselaastudega. Lisaks eelnevale on aiakuuride eelised nende loomulik hea väljanägemine, mugavus ja vastupidavus.

Väiksed puitmajad ja rattakuurid on tavaliselt 2,5m x 2m ja 2m x 2m. Kõige sobilikum seinapaksus nende puhul on 28 mm. Võite alati valida paksema, kuid alla 28 mm sein ei ole stabiilne ega vastupidav. Need majakesed ei vaja tsemendist vundamenti, nende kokkupanek on hõlbus ning ei tohiks võtta üle 1-2 päeva.

Tõelistel aiafanaatikutel on tavaliselt ka rohkem aiavarustust ning vajavad seega enam laoruumi. Kõige populaarsemad laokuurid on 4m x 3m ja 3m x 3m suurused üksik- ja topeltkuurid. Viimased on väga käepärased aiamajad, kuna nad aitavad teil oma vara mugavalt organiseerida ja muudavad nad lihtsalt leitavaks. Topeltkuur annab teile ka võimaluse kasutada maja ühte osa oma ‘tee-ise’ projektide ja teist laoruumi tarbeks. Enamlevinud seinapaksus on nende puhul 28-44 mm. Taoliste kuuride puhul ei ole vundamenti üldjuhul vaja ning kahekesi ei võta kokkupanek üle 2-3 päeva.

Suuremaid puitkuure kasutatakse tihti ka töötubadena, mille standardsuurus on 4m x 3m või 3m x 3m. Nende juurde käivad ka väiksemad aknad, lubamaks sisse päevavalgust ja tagamaks, et kuurist käib õhk korralikult läbi.

“Tee ise puitmaja” komplekt on kiire ja odav viis omale aiakuuri ehitamiseks ja nad on pakendatud vee- ja ilmakindlatena. Kõik palgid ja puitdetailid on ette toodetud ja  lõigatud ning kokkupanemiseks valmis. Iga komplekti juurde kuuluvad kruvid, kinnitused, klambrid, uksed, katusevilt ja muud osad koos kasutusjuhendiga. Teil omalt poolt läheb vaja vaid tööriistu (haamer, saag, tangid, puurtrell, kruvikeeraja, mõõdulint, redel, nuga ja lood) ning kaht päeva, et oma aiamaja ise valmis ehitada.

Vaata ka meie puidust kuuride ja töötubade valikut.

Lisa kommentaar