• Aiamaja24 logo
  • Kuuri koristamine – 8 nõuannet ja nippi korra loomiseks

    Kuuri koristamine - 8 nõuannet ja nippi korra loomiseks

    Uus aiahooaeg on saabumas, kuid teie kuuri on kogunenud aastate jooksul nii palju kõikvõimalikku träni, et sinna pole võimalik isegi sisse astuda. Häbenemiseks pole põhjust, see on tavaline asi! Üks korralik suurpuhastus pole üldse mitte nii vaevarikas, kui esmapilgul võib tunduda. Hiljem rõõmustate iga kord majja sisenedes, kui korras ja palju ruumi seal on — eriti võrreldes esialgse tohuvabohuga. Saate oma aiamaja jälle efektiivselt kasutada.

    Siinkohal 8 kasulikku nõuannet:

    1. Tehke oma suurpuhastusest sündmus, mida mäletate isegi aastate pärast. Kaasake oma lapsed ja teised pereliikmed — arvatavasti on igaüks midagi kuuri ladustanud. Nii saavad kõik sõna sekka öelda, mida kuuris vedelevate asjadega peale hakata. Valige koristustööks ilusa ja päikselise kevadpäeva, saate koos värsket õhku nautida. Tehke kindlasti pilte nt. enne ja pärast fotod kuuri sisemusest

    2. Tehke kuur täiesti tühjaks! Ilusa ilmaga on seda meeldivam teha. Laotage kõik asjad maja ümbrusesse laiali, kuid jätke endale liikumisruumi, et saaksite takistamatult kõndida ilma millegi peale astumata. Juba asju kuurist välja tassides oleks hea hakata neid vastavalt kasutusotstarbele sorteerima. Näiteks peatselt rakendust leidvad aiatööriistad võiks panna ühte kohta, kõik hetkel mittevajalik teise, mänguasjadele ja spordivarustusele eraldi hunnikud. Omaette võiksid olla asjad, mille saatus on veel lahtine. Kuuri lähedusse oleks hea tuua suure prügikasti.

    3. Kui aiamaja on tühjaks tassitud, siis tehke ta põhjalikult puhtaks. Puhtus ja kord käivad alati käsikäes. Seejuures näete ära, kas kuuril on mingeid kahjustusi, niiskeid kohti, pragusid seintes, lahti tulnud konkse, logisevaid nagisid, katkiseid kapiuksi jms. Võimaluse korral parandage kõik vead kohe, et teie aiamaja oleks uueks lõõgastavaks ja loominguliseks aiandushooajaks stardivalmis.

    4. Otsustage ära, mida hakata peale asjadega, mis kuuri ees maas oma järge ootavad. Mõned masinad võivad vajada remonti, metallist tööriistad liivapaberiga lihvimist ja roostetamisvastase vahendiga töötlemist. Puidust käepidemed võiks üle tõmmata puiduõliga, elektriseadmed tolmust puhtaks pühkida, õlitada ja proovida, kas nad veel töökorras on. Ka sisepõlemismootoriga tööriistu peaks proovima käivitada, et hiljem, siis kui kõik kasvab ja aiatööd täies hoos, poleks muret tehniliste probleemide pärast, nagu õlised süüteküünlad või ummistunud õhufiltrid.

    5. Mõelge, kas teil tõesti on vaja asju, mida te pole rohkem kui aasta kätte võtnud? Muidugi võib kuur olla ladustuspaigaks harva kasutatavate asjade jaoks, kuid kas poleks parem, kui nad uuesti rakendust leiaksid? Organiseerige garaažimüük või rentige müügikoha läheduses asuval kirbuturul ja müüge maha kõik need asjad, mida te enam ei vaja. Võib-olla on keegi väga õnnelik, et saab endale soodsa hinnaga eseme, mida ta on juba ammu tahtnud. Sellistelt kirbuturgudelt leiab ka uusi toredaid kontakte.

    6. Sõltuvalt sellest, palju teil kuuris kraami on, võib olla mõistlik koostada asjadest nimekirja. Kui teil on kaamera käepärast, siis lisage ka igast esemest pildi. Nimekiri aitab teil vajaminevat lihtsamalt üles leida ja kuuri sisust on parem ülevaade. Märkige üles ka kuupäev, siis on hiljem, kui uusi asju juurde sigineb, lihtsam nende vanust hinnata.

    7. Kasutage võimalust, kuna aiamaja on parasjagu tühi ja puhas ning tekitage sinna uusi panipaiku, kappe, kaste, riiuleid, laudasid ja korve, et võiksite kogu oma kraami võimalikult hästi sorteeritult kuuri tagasi paigutada. Kõik sobib, mis ruumi mingil kombel liigendab, et saaksite oma asjad otstarbe järgi eraldi kohtadesse panna ja suudaksite nad ka hiljem hõlpsalt üles leida. See kehtib nii suuremate esemete kohta, nagu tööriistad, puit, väetisekotid, aga eriti väiksema pudi-padi kohta, nagu kruvid, naelad, klambrid, pirnid jms. Lamedad alajaotustega puidust kastid, mida saate ka ise ehitada, sobivad suurepäraselt eriti väiksemate asjade hoiustamiseks.

    8. Asju kuuri tagasi tassides alustage esemetest, mida soovite seal kauem hoiustada. Asjad, mida kasutate harva, paigutage tahapoole, aga kõik sagedamini vajaminev võiks kohe sissepääsu juures olla. Leidke eraldi nurk kuuris või garaažis asjadele, millest soovite lahti saada, et saaksite need kiiresti autosse tõsta, kui olete minemas kirbuturule.

    Kui olete korrastustöödega lõpule jõudnud, siis tehke kindlasti koristatud kuurist mõned pildid. Rõõmustage eelseisva aiandushooaja üle, saate iga kord tunda suurt rahulolu, kui oma aiamaja ukse avate.

    Scroll Top