Puitmaja ost kui investeering

Meie puitmajakomplektid suvila ehituseks

Majasid ostetakse erinevatel põhjustel: peamiselt isiklikuks otstarbeks (kodu, suvila, külalistemaja), või siis äripinnaks, nagu näiteks kontoriruum, näitusesaal või väljaüüritav puhkemaja.  Kas puumaja ostmine võiks olla ka hea investeering? Siinkohal käsitleme seda küsimust üksikasjalikumalt.

Kinnisvara on turvaline investeering

Raha peaks tootma tulu või vähemalt korralikke intresse. Tänapäeval ei olegi seda nii lihtne saavutada. Arvestades rahvusvahelist olukorda, koroonakriisi halvavat mõju majandusele ja keskpankade madalate või lausa negatiivsete intressimäärade poliitikat, ei ole kindla tootlusega investeeringut peaaegu võimalik leida. Lähtudes hinnangutest ja spekulatsioonidest, näiteks rahvusvahelise rahasüsteemi kokkuvarisemise kohta, mida mõned ennustavad, muutuvad isegi riigivõlakirjad suhteliselt riskantseks investeeringuks. Kulla hinna tõus koroonakriisi ajal rekordkõrgele tasemele on näitaja, et investeeringute eesmärk ei ole hetkel suurimat võimalikku tulu teenida, vaid pigem raha turvaliselt paigutada.

Kinnisvara on alati hinnaline ja see väärtus ei kao mis tahes mõeldavas tulevikus. Ostes praegu varade investeerimise eesmärgil puumaja, paigutate te oma raha turvaliselt ja samas saate oma uuest majast ka ise rõõmu tunda.

Puitmaja on praktiline ja mitmekülgne

Kas olete kuulnud kedagi kurtmas, et nende majas on liiga palju tube või liigselt ruumi? Arvatavasti mitte! Elamiskõlblik, turvaline ja kuiv ruum on alati vajatud ja kõrgelt hinnatud. Olenemata sellest, mida on teie uue puumaja otstarve – eluruum, töötuba, ruum aiapidudeks, hoiustusruum, külalistemaja, väljaüüritav pind (AIRBNB) või kõigi nende võimaluste kombinatsioon: isegi kui teie maja ei too teile kohe raha sisse, rikastab see teie elu, tekitab uusi võimalusi, tõstab teie elukvaliteeti.

Mis teeb puitmajast ideaalse investeeringu?

Heitke pilk peale meie puit- ja aiamajade valikule. Seal on palju erinevaid mudeleid, mis sobivad eelpool mainitud otstarveteks või lausa elumajaks, kuid nende maksumus on vaid murdosa kivimaja hinnast. Puitmaja väärtus seisneb kasutusvõimalustes, mida selline hoone pakub: eluruum, hoiustusruum, hobiruum. Sellepärast on selline maja alati palju väärt ja kui saate sellise mitmekülgse hoone soodsalt, seda parem —teete hea tehingu.

Puitmaja ostmine ja kokkupanek – eeltingimused

Et oma investeeringuga mitte ämbrisse astuda, valige tunnustatud, usaldusväärne ja kvaliteedile orienteeritud tootja. See tähendab, et meiega olete te õigel aadressil.

Ostu planeerimisel on loomulikult tähtis, et leiaksite maja, mis teie ideedele ja soovidele võimalikult täpselt vastaks. Teisalt peate vaatama, kui palju ruumi teil on ja kas sellist puitmaja on lubatud sinna üldse ehitada. Ehituseeskirjad ja ehitusloa tingimused on regiooniti väga erinevad ning te peaksite varakult pöörduma kohaliku omavalitsuse poole, et ennast vastavate nõuetega kurssi viia.

Õnneks on meil suur valik igas suuruses erinevaid puitmajasid, alates elamiskõlblikest aiamajadest kuni puitmajadeni, mis on mõeldud kasutamiseks elumajadena.

Vundament on kõige alus

Kui teil on kõik vajaminevad load käes ja uus maja juba tellitud, saate kasutada ooteaega, et valmistada ette vundament. Siis kui majakomplekt kohale jõuab, on teil kõik juba valmis ja saate kohe hoone kokkupanekuga pihta hakata.

Kokkuvõte: Puitmaja ostu teeb turvaliseks investeeringuks mitte niivõrd selle soodne hind, vaid pigem tõsiasi, et elu- ja hoiustusruum on alati ihaldatud ja väärtuslik omand. Kui aias on ruumi, pole teil maja jaoks uut krunti vaja osta ja teie kinnisvara väärtus suureneb märgatavalt.

Lisa kommentaar